Najpopularniejsze style wnętrzarskie w aranżacjach domów i mieszkań

blog

Zastanawiasz się, jakie są najpopularniejsze style wnętrzarskie jeśli chodzi o aranżację wnętrz oraz jak możesz się nimi zainspirować? Oto krótki przegląd, który pomoże Ci się z nimi zapoznać.

Styl skandynawski

Styl skandynawski od lat cieszy się ogromną popularnością jeśli chodzi o urządzanie wnętrz. Jego główne wyróżniki to:

  • zastosowanie jasnych barw w tym zwłaszcza bieli i koloru popielatego,
  • odwołania do natury, m.in. w użytych materiałach (to głównie drewno),
  • spora liczba dodatków mających za zadanie ocieplić wnętrza.

Ten styl sprawdza się m.in. przy projektowaniu salonu, pozwala bowiem na to, aby nadać pomieszczeniu elegancji i sprawić, że będzie ono doskonałym miejscem reprezentacyjnym w domu.

Styl rustykalny

Sporą popularnością cieszy się styl rustykalny, który wyróżnia się zastosowaniem naturalnych materiałów takich jak drewno lub kamień, a także kolorystyką skupiającą się na beżach, bielach i kolorach ziemi. Odważniejsze barwy sprawdzają się natomiast w dodatkach, które mocniej czerpią z kultury ludowej.

Styl glamour

Elegancja i blask to synonimy kolejnego stylu, czyli glamour. W jego przypadku konieczne jest jednak zastosowanie materiałów wysokiej jakości, gdyż w przeciwnym razie może wywoływać wrażenie kiczu. Jakie dokładnie elementy go cechują?

To przede wszystkim masywne oraz pikowane sofy zazwyczaj w neutralnych odcieniach, detale w kolorze złota lub srebra, a także czerni i różu, a także zastosowanie mebli oraz dodatków na wysoki połysk. Kluczowe znaczenie mają dodatkowo dekoracyjne żyrandole sprawiające, że wnętrza prezentują się naprawdę elegancko.

Styl minimalistyczny

Choć zdecydowanie mniej popularny od wymienionych wcześniej, to w ostatnich latach to właśnie minimalizm zyskał na znaczeniu. Zgodnie z nazwą, to hołd w kierunku wnętrz urządzonych tak, aby dobrze spełniały swoje funkcje, a także nie były zagracone zbędnymi elementami dekoracyjnymi i bibelotami. Jego wyróżnikiem są także spokojne, neutralne barwy.

Skontaktuj się z nami i sprawdź, jak możemy pomóc zaprojektować wnętrze w Twoim ulubionym stylu.
Styl boho

Po wcześniejszym stylu skandynawskim, który wiele lat królował w naszych mieszkaniach, przyszedł czas na coś bardziej szalonego, nieformalnego, z mnogością koloru i wzorów. Jest to styl boho. Inspiracje do tego stylu czerpane są z modernizmu i ze stylu życia francuskiej cyganerii artystycznej XIX wieku, która często spędzała czas na spotkaniach, zabawach i rozmowach. Dlatego ten styl jest wesoły i lekki. Dominują w nim naturalne materiały, drewniane meble proste w formie, naturalne materiały w obiciach i zasłonach i powrót zapomnianej jakiś czas naszej rodzimej wikliny.

Przewiń do góry