Projektowanie salonu

Projekty i aranżacja wnętrz wykonane przez Modelim
Przeczytaj więcej

O PROJEKTOWNIU I ARANŻACJI SALONU

W tym pomieszczeniu spędzasz czas wolny, zapraszasz gości czy relaksujesz się, gdy masz na to ochotę. W przypadku salonu, bo o nim mowa, projektowanie ma szczególne znaczenie, ponieważ to najbardziej reprezentacyjna część mieszkania, jego „serce” i kluczowe miejsce. Dla Klientów z Bydgoszczy i pobliskich miejscowości realizujemy koncepcje aranżacji, które wpisują się w charakter danego wnętrza, a także odpowiadają potrzebom i wymaganiom związanym z funkcjonalnością

Mając na myśli salon, wyobrażasz sobie przestrzeń, w której każdy element jest na swoim miejscu. Dla jednych to przede wszystkim miejsce spotkań rodzinnych oraz imprez w gronie najbliższych przyjaciół, dla innych zacisze, w którym wypoczywa się od codziennych obowiązków.

Projekty i aranżacja wnętrz wykonane przez Modelim
ZOBACZ INNE PROJEKTY I ARANŻACJE SALONU

Szukasz inspiracji na wyjątkową aranżację salonu? Sprawdź naszą galerię. Znajdziesz tutaj zdjęcia projektów, jak i wykonanych realizacji. Pomożemy Ci zaprojektować salon elegancki, nowoczesny lub w stylu prowansalskim. Z aneksem kuchennym lub jadalnią.

Stworzymy dla Ciebie projekt marzeń
Skontaktuj się z nami

Projektowanie salonu (Bydgoszcz) – dlaczego warto poświęcić mu czas i uwagę?

Większość  rodzin najwięcej wspólnego czasu spędza w kuchni czy jadalni, to salon jest tym miejscem w domu, w którym przyjmuje się gości, organizuje spotkania towarzyskie czy też, po prostu gra z najbliższymi w gry planszowe lub ogląda filmy. To właśnie z takich względów projektowanie salonu (Bydgoszcz) pozostaje tak istotną kwestią aranżacji całego lokalu.

Salon jest często  strefą   reprezentacyjną  domu, jak i  miejscem, w którym każdy domownik będzie czuć się komfortowo i swobodnie. To oznacza, że warto w projekcie pomieszczenia znaleźć przestrzeń dla każdego członka rodziny, element, który będzie odpowiadać jego potrzebom. Jednocześnie całość powinna oczywiście współgrać ze sobą i uzupełniać się – projektowanie salonu nie jest, jak widać, łatwym przedsięwzięciem, ale z pomocą specjalisty zadanie to będzie znacznie prostsze do zrealizowania!

Aranżacja salonu Bydgoszcz – czy wielkość ma znaczenie?

Każdy salon jest inny – i bez względu na wielkość, wymaga starannego, przemyślanego wykończenia. Trudno mówić o tym, jakiego rodzaju pomieszczenia stanowią mniejsze czy większe wyzwanie projektowe, za to z całą pewnością można podkreślić, że aranżacja salonu (Bydgoszcz) to kwestia, którą warto oddać w ręce specjalisty.

Aranżacja salonu przestronnego, naprawdę większych rozmiarów, wcale nie okazuje się łatwiejsza, niż aranżacja małego salonu w bloku. W obu sytuacjach projektant zawsze stara się uzyskać efekt odpowiadający oczekiwaniom Klienta, ale też zapewniający niezbędne wrażenie domowej przytulność połączonej z optymalnym wykorzystaniem dostępnej przestrzeni.

Szczególnie jednak w przypadku aranżacji salonów w małych mieszkaniach, gdzie pomieszczenia te pełnią nierzadko także rolę sypialni, projekt powinien uwzględniać tak konkretne potrzeby mieszkańców, jak i zapewniać wygodę korzystania – każdy element, w tym mebel czy element dekoracyjny, powinny znaleźć się w aranżacji salonu nieprzypadkowo.

Projektowanie salonu z kuchnią – Bydgoszcz

Salon z kuchnią lub też salon z aneksem kuchennym to ciekawe i często spotykane na rynku mieszkaniowym  rozwiązanie aranżacyjne – i to pasujące tak do dużych przestrzeni, jak i tych znacznie ograniczonych rozmiarowo, ponieważ dzięki otwarciu tych dwóch pomieszczeń względem siebie można uzyskać optyczne poszerzenie dostępnego miejsca. Tym samym projektowanie salonu z kuchnią pozwala na wprowadzenie oryginalnych rozwiązań aranżacyjnych.

W projektowaniu salonu z kuchnią można pokusić się o zastosowanie ciekawych form częściowego oddzielenia obu stref. Zabudowa w postaci nieco wyższego bufetu na styku pomieszczeń czy też wykorzystanie wyspy kuchennej jako symbolicznego rozgraniczenia nie przytłoczy salonu z kuchnią, ale zapewni domownikom wygodniejsze zarządzanie dostępną przestrzenią.

Aranżacja salonu – czego nie może w niej zabraknąć?

Aranżacja salonu (projektowanie salonu Bydgoszcz) powinna odpowiadać przede wszystkim Tobie – jako jego użytkownikowi. A większość osób dąży do tego, by salon pozostawał miejscem wygodnym i przytulnym, jednak niekoniecznie „zagraconym”. Czego zatem nie powinno zabraknąć w projekcie salonu?

Bardzo istotną kwestią jest dobór odpowiednich kolorów – ściany stanowią oczywiście podstawę każdej aranżacji, zatem szukając pomysłów na ciepłe, przytulne wnętrze, warto postawić na barwy pastelowe, chociaż nawet w salonie wykończonym farbą w kolorze butelkowej zieleni można stworzyć komfortowy kącik dla domowników.

W naszych projektach stawiamy na sporo naturalnych rozwiązań – drewniane podłogi, jak najwięcej naturalnego światła i nienachalna prostota, której surowy charakter przełamujemy dodatkami. Grube koce, miękkie dywany czy też zasłony zapewniające maksymalne zaciemnienie to tylko kilka przykładów, które warto włączyć do aranżacji salonu!

Projekt salonu – ale w jakim stylu?

Ponieważ salon stanowi centrum domu czy mieszkania, styl, w jakim zostanie utrzymany jego projekt, a później aranżacja, powinien w pełni odpowiadać Twojemu gustowi.

Wśród popularnych i ponadczasowych aranżacji salonu warto wymienić wystrój w stylu:

  • modern,
  • industrialnym,
  • minimalistycznym,
  • vintage  (parkiet drewniany i meble nawiązujące do czasów PRL to ostatnimi czasy prawdziwe hity aranżacyjne!).

Masz inny pomysł na projekt salonu (Bydgoszcz)? Omów go z nami – zrobimy wszystko, by spełnić Twoje oczekiwania!

Przewiń do góry