Projektowanie i aranżacja biura

Projekty i aranżacja wnętrz wykonane przez Modelim
Poczytaj o

PROJEKTOWANIU I ARANŻACJI BIURA

Ergonomiczny układ mebli, ich estetyka i jakość, a także detale wpływające na całościowy odbiór – to podstawy, jeśli chodzi o naszą ofertę projektowania i aranżacji biura. Miejsce, w którym pracujesz, powinno łączyć funkcjonalność z wyglądem, pozostawać spójne z filozofią prowadzenia biznesu czy charakterem Twojej działalności. Jeżeli Twoja firma funkcjonuje w Bydgoszczy lub okolicach i planujesz urządzenie oraz wyposażenie biura, zwróć się do nas. Omówimy Twoje potrzeby i zaproponujemy kilka różnych koncepcji, po czym wybierzesz najlepszą, a my ją dopracujemy.

Efektywność pracy, motywacja do jej podejmowania, skuteczność w działaniu zależy m.in. od takich detali jak fotel, biurko, oświetlenie, roślinność czy optymalnie dobrane szafy i półki. Przestrzeń nie może ograniczać Twojej kreatywności ani wydajności – wręcz przeciwnie, aranżacja ma pomagać w codziennej, satysfakcjonującej pracy i osiąganiu sukcesów zawodowych.

Każdy projekt uwzględnia wymogi profesjonalnego biznesu. Przyjmując w swoim gabinecie Kontrahentów, Klientów czy potencjalnych pracowników, pragniesz wywierać dobre wrażenie. Nieestetyczne, niefunkcjonalne, nieprzystające do współczesnych standardów biuro nie może być traktowane jako wizytówka przedsiębiorstwa czy organizacji.

Zapraszamy do sprawdzenia naszych dotychczasowych aranżacji. Wykonywane przez nas projektowanie jest dostosowane do charakteru Twojego biznesu i Twoich indywidualnych potrzeb. Dobierając wysokojakościowe, estetyczne meble i odpowiednie dodatki, jesteśmy w stanie stworzyć miejsce, w którym pracuje się wygodnie i wydajnie.​

Projekty i aranżacja wnętrz wykonane przez Modelim
ZOBACZ INNE ARANŻACJE I PROJEKTY BIURA

Szukasz inspiracji na aranżację biura? Przejrzyj naszą galerię. Znajdziesz w niej projekty i wykonane realizacje w biurach, domach i mieszkaniach naszych klientów. Pomożemy Ci zaprojektować eleganckie, funkcjonalne biuro w zaciszu domowym, jak i zagospodarować dużą przestrzeń biurowca.

Stworzymy dla Ciebie projekt marzeń
Skontaktuj się z nami

Dlaczego odpowiednia aranżacja biura (Bydgoszcz) jest tak istotna?

Z projektowaniem biura (Bydgoszcz) jest trochę tak, jak z aranżacją mieszkania. Dlaczego? Ponieważ to właśnie w pracy spędza się przynajmniej 1/3 czasu – a jak wiemy, często znacznie więcej. To oznacza, że warto zadbać o otoczenie i miejsce pracy tak, by przebywanie w nim przez tak długi okres pozostawało możliwie najbardziej komfortowe i wygodne. Projektowanie biura w Bydgoszczy (lub też okolicy) warto oddać w ręce specjalistów z naszej pracowni. Mając wieloletnie doświadczenie i tysiące przygotowanych projektów za sobą jesteśmy w stanie nadać każdemu biurowemu wnętrzu odpowiedni klimat, by praca w takim miejscu mogła być (prawie) samą przyjemnością! Nie zapominamy przy tym o tak niezbędnej w każdym firmowym obiekcie funkcjonalności – w trakcie wykonywania codziennych obowiązków nie można pozwolić sobie na niewygodę, rozpraszanie uwagi przez źle dobraną kolorystykę ścian czy też niskiej jakości wykończenie.

Projektowanie biura Bydgoszcz – co wpływa na aranżację?

Realizując usługi związane z projektowaniem biur (Bydgoszcz) musimy brać pod uwagę szereg czynników związanych z późniejszym użytkowaniem zaaranżowanych przez nas pomieszczeń biurowych. Przede wszystkim należy jasno określić, kto i w jaki sposób będzie korzystał z biura. Inaczej bowiem należy aranżować pojedyncze pokoje przeznaczone dla jednej czy dwóch osób, a w zupełnie odmienny sposób podchodzi się do większych przestrzeni, z których docelowo korzystać będzie kilku pracowników. W tym miejscu trzeba bowiem odpowiedzieć sobie na pytanie odnoszące się do metody ich działania – czy będą pracować wspólnie, jako zespół, czy wskazane jest raczej wyodrębnienie przynajmniej niewielkiego obszaru pracy dla każdego z nich? Oczywiście, o takich kwestiach rozmawiamy z Klientami jeszcze na samym początku współpracy. Na projekt biura wpływa też, chociaż nie musi to być regułą, charakter wykonywanej działalności czy, mówiąc wprost – branża. Często się zdarza, że biura firm działających w obszarze IT są nowoczesne, niekiedy minimalistyczne, a siedziba agencji marketingowej bardziej kolorowa, sugerująca kreatywność jej pracowników. Jednak, co ponownie podkreślamy – zawsze wybór stylu pozostawiamy indywidualnej decyzji Klienta.

Jakie powinno być funkcjonalne biuro?

W temacie aranżacji biur (Bydgoszcz) sporo mówi się o funkcjonalności i podkreśla jej istotność. Jak jednak należy tę funkcjonalność, w kontekście wystroju i wyposażenia wnętrz biurowych, rozumieć? Nieco wyżej wskazaliśmy, że w biurze spędzać można znaczną część swojego życia. Co za tym idzie, siłą rzeczy, ta ograniczona przestrzeń staje się miejscem, w którym nie tylko pracujemy, ale też, po części, spożywamy posiłki czy utrzymujemy pewnego rodzaju koleżeńskie relacje. W projekcie biura, czy to w Bydgoszczy, czy w jakimkolwiek innym mieście, powinno zatem znaleźć się miejsce nie tylko na pracę, ale również na odpoczynek lub chwilę prywatności. Jeżeli nie można zapewnić odrębnej przestrzeni każdemu pracownikowi (w postaci osobnego biura czy zabudowy boksowej), w aranżacji dobrze jest zagospodarować kącik lub osobny pokój zapewniający możliwość chwilowego relaksu. Mówiąc natomiast stricte o funkcjonalności powierzchni biurowej, powinna dotykać ergonomii i wygody. Biorąc takie wytyczne pod uwagę, jako projektanci, analizujemy tak wielkość i kształt powierzchni biura, jak i rozmieszczenie okien (by uzyskać maksymalny dostęp naturalnego światła). Jeżeli w danym miejscu planowane jest postawienie szklanych ścianek, staramy się wykończyć je tak, by pracownik był z jednej strony dobrze widoczny, z drugiej zaś miał odpowiednie poczucie intymności (jest to możliwe, na przykład, poprzez nałożenie specjalnej folii smartglass na szklaną powierzchnię). Na efektywność w pracy wpływać też może funkcjonalnie zaprojektowana przestrzeń do archiwizacji dokumentów czy przechowywania innych rzeczy. W biurze, w którym wszędzie plączą się foldery czy teczki trudno jest się skupić.

Drobiazgi, których nie może zabraknąć w aranżacji biurowej

W każdej aranżacji biurowej nie może zabraknąć pewnych dodatków i drobiazgów, które nie tylko tworzą klimat biura, ale też są zwyczajnie potrzebne. Można tu wymienić, przede wszystkim, punkty zieleni – czy to w postaci żywych lub sztucznych roślin, czy też ciekawych konstrukcji z mchu chrobotka. Warto też zwrócić uwagę na dodatki w postaci zegarów ściennych, tablic ścieralnych (także wieszanych na ścianach), organizerów biurkowych i pozostałych elementów przydatnych w codziennej pracy.
Przewiń do góry