Projektowanie i aranżacja kuchni

Kuchnia - Dom jednorodzinny w Zamczysku
Dowiedz się więcej o:

PROJEKTOWANIU I ARANŻACJI KUCHNI

Pomieszczenie, w którym przygotowujesz posiłki, jest jednym z najważniejszych w całym domu. Aranżacja kuchni ma bezpośredni wpływ na jej funkcjonalność, a co za tym idzie – wygodę gotowania czy pieczenia. Wykonując projekty dla Klientów z Bydgoszczy, kierujemy się przede wszystkim indywidualnymi potrzebami i oczekiwaniami.

Pomieszczenie, w którym przygotowujesz posiłki, jest jednym z najważniejszych w całym domu. Aranżacja kuchni ma bezpośredni wpływ na jej funkcjonalność, a co za tym idzie – wygodę gotowania czy pieczenia. Wykonując projekty dla Klientów z Bydgoszczy, kierujemy się przede wszystkim indywidualnymi potrzebami i oczekiwaniami. Wiemy, że w przypadku współczesnych kuchni ważne jest podejście do detali. W nowoczesnym projektowaniu kładzie się nacisk między innymi na:

  • oświetlenie,
  • wydzielenie przestrzeni roboczej,
  • przemyślane schowki,
  • półki czy szuflady,
  • jakościowe meble i sprzęty.

Zdajemy sobie sprawę, że marzysz o kuchni nowoczesnej, dopasowanej do Twojego charakteru i przede wszystkim potrzeb. Dzięki indywidualnemu designowi w pełni wykorzystasz potencjał dostępnej przestrzeni, wyposażając ją w niezbędne meble, urządzenia oraz dodatki i dekoracje.

Rozmowa z Tobą jest źródłem inspiracji i wiedzy, w którym kierunku podążać w trakcie projektowania. Wybór koncepcji, ustalenie kosztorysu – kolejne etapy współpracy przybliżają moment oddania gotowej kuchni. Niezależnie od tego, czy jest osobnym pomieszczeniem, czy nowoczesnym aneksem z wyspą, mamy dla Ciebie atrakcyjne, oryginalne propozycje.

Bierzemy pod uwagę wymiary, lokalizację, charakter budynku i wszystkie pozostałe czynniki, które mają wpływ na ostateczny efekt naszych prac. W portfolio znajdziesz przykłady współpracy z Klientami zarówno z Bydgoszczy, jak i innych miast.

Modelim, wizualizacja projektu i aranżacji wnętrza
Zaprojektowane przez Modelim wnętrze i jego aranżacja

Jak przebiega projektowanie kuchni (Bydgoszcz)?

Najlepszym rozwiązaniem jest projektowanie kuchni (Bydgoszcz) jeszcze przed budową domu – wówczas mamy najwięcej możliwości i możemy przedstawić Klientowi niemal nieskrępowane propozycje aranżacji tego ważnego pomieszczenia. Doskonale jednak wiemy, że nie zawsze jest to możliwe – zatem znacznie częściej zajmujemy się w Bydgoszczy projektowaniem kuchni już istniejących, jednak wymagających remontu lub wykończenia.

Projektowanie kuchni – w Bydgoszczy czy w jakimkolwiek innym mieście, zazwyczaj przebiega według pewnego z góry ustalonego schematu. Wszystko po to, aby tak proces tworzenia projektu odbywał się sprawnie, jak i sam projekt w pełni odpowiadał możliwościom danego lokalu. Zabierając się za projektowanie kierujemy się zatem obowiązkowymi krokami, takimi jak:

  • dokonanie pomiarów pomieszczenia (w przypadku nowo budowanego obiektu pozyskanie szczegółowych danych z projektu budynku),
  • określenie głównego, dominującego stylu kuchni – chcemy, by spędzanie czasu w kuchni sprawiało Ci przyjemność nie tylko w trakcie samego przygotowywania posiłków, ale też poprzez przebywanie w miejscu, które po prostu Ci się podoba,
  • dostosowaniekolorystyki aranżacji do określonego, wskazanego stylu,
  • ustalenie, jakiego rodzaju sprzęty AGD znajdą się w kuchni i ustalenie ich położenia w projekcie,
  • wybór mebli kuchennych – w indywidualnych projektach najczęściej wykorzystywane jest wyposażenie na wymiar, zatem Klient wskazuje nam również, jakie blaty, fronty i rodzaje mebli najchętniej widziałby w swojej kuchni.

Projektowanie kuchni (Bydgoszcz) to złożony proces i obejmuje szereg dodatkowych – jednak zawsze dążymy do tego, by nasi Klienci uczestniczyli w nim w każdej możliwej kwestii.

ZOBACZ INNE ARANŻACJE I PROJEKTY ŁAZIENEK

Chcesz zaprojektować wymarzoną łazienkę? Poszukaj inspiracji w naszej galerii. Znajdziesz tutaj zdjęcia projektów, jak i wykonanych realizacji. Zaprojektujemy dla Ciebie komfortowy i funkcjonalny salon łazienkowy. Wanna, prysznic? Co tylko chcesz. 

Stworzymy dla Ciebie projekt marzeń
Skontaktuj się z nami

Aranżacja kuchni Bydgoszcz – co jest ważne w planowaniu?

Dla wielu osób kuchnia stanowi serce domu. To w niej spędza się dużo czasu, nie tylko podczas gotowania, ale też spożywania posiłków. Powinna to być zatem przestrzeń tak funkcjonalna, jak i komfortowa dla wszystkich domowników. Obie te kwestie należy brać pod uwagę w trakcie aranżacji kuchni (Bydgoszcz).

Istotne jest, na przykład, zachowanie odpowiednio szerokich ciągów komunikacyjnych. Jeżeli, jako Klient, decydujesz się na postawienie wyspy kuchennej, musimy zadbać o to, by poruszanie się tak wokół niej, jak i wzdłuż zabudowy meblowej nie sprawiało problemów i pozostawało dość swobodne także dla dwóch osób. Jednocześnie, aby zachować pewnego rodzaju „przytulność” kuchni, nie warto pozostawiać zbyt dużo wolnej, niezagospodarowanej przestrzeni. Właśnie dlatego dobrze jest wydzielić w pomieszczeniu strefy – na przykład związaną z przechowywaniem jedzenia (lodówka i szafki lub spiżarnia), zmywaniem, przechowywaniem naczyń czy przygotowywaniem posiłków. 

Konkretne wydzielenie takich stref pozwala w optymalny sposób rozplanować przestrzeń – zarówno w dużej kuchni, jak i w małych pomieszczeniach o ograniczonych możliwościach aranżacyjnych.

Siła dodatków w aranżacji kuchni

Projektowanie kuchni (Bydgoszcz) to nie tylko wybór sprzętów, kolorów frontów meblowych czy kafli na podłogę lub ścianę. To również wykorzystanie możliwości aranżacyjnych, jakie daje to konkretne pomieszczenie.

Sporo zależy od warunków zabudowy – czy kuchnia ma okna, czy jest to tak zwane „ślepe” pomieszczenie? Czy zlewozmywak będzie biały, a może czarny? Jakiego koloru powinna być w takim razie bateria? Koniecznie należy wziąć pod uwagę kwestię urządzeń AGD – pozostaną wolnostojące, a może trafią pod zabudowę?

Dodatki, a może bardziej materiały i elementy wykończeniowe nadają kuchni ostatecznego szlifu i sprawiają, że zyskuje ona oczekiwany charakter. Naszym zadaniem, jako projektantów, jest wskazanie takich rozwiązań, które zapewnią uzyskanie spodziewanego rezultatu i pozwolą Tobie i rodzinie cieszyć się czasem spędzonym wspólnie w kuchni! 

Należy zdefiniować przeznaczenie wnętrza, a następnie wybrać poszczególne elementy, które zadecydują o odbiorze wizualnym i funkcjonalności. Nie ma jednej, uniwersalnej wskazówki jak urządzić apartament, mieszkanie na poddaszu, przestronny dom czy biuro. W każdym przypadku punktem wyjścia jest rozmowa na temat wizji i oczekiwań Inwestora.

Dekorator ma za zadanie przygotować taką aranżację, która po upływie czasu wciąż będzie prezentować się atrakcyjnie. Jeśli zastanawiacie się Państwo, komu powierzyć to odpowiedzialne zadanie, sprawdź nasze dotychczasowe realizacje i skontaktuj się w sprawie koncepcji, które odmienią wnętrze Państwa mieszkania i nadadzą mu nowego, niepowtarzalnego charakteru. Zapoznaj się z kolejnymi etapami naszych prac. Od wstępnych ustaleń po gotowe pomieszczenia – działamy skutecznie, kreatywnie i ze stuprocentowym zaangażowaniem.

Zaprojektowane przez Modelim wnętrze i jego aranżacja
Przewiń do góry