Czym charakteryzuje się dobry projekt architektoniczny?

Projekt architektowniczny

Dobry projekt architektoniczny bez wątpienia decyduje o finalnej estetyce i funkcjonalności projektowanego wnętrza. I choć da się zaaranżować przestrzeń bez współpracy z projektantem, nie warto z niej rezygnować. Jako architekci wnętrz z Bydgoszczy tworzymy aranżacje, które nie tylko zaspokajają indywidualne potrzeby, ale i wpisują się w gusta, stając wizytówką mieszkania lub domu. Czym się charakteryzują nasze projekty?

Czym jest i jak powstaje dobry projekt architektoniczny?

Przygotowanie dobrego projektu architektonicznego jest owocem współpracy projektanta wnętrz i Klienta. Tak naprawdę efekt jest składową projektu koncepcyjnego i wykonawczego. Praca nad tym pierwszym rozpoczyna się od rozmów z Klientem. Na tym etapie na bazie zdobytego w zawodzie projektanta wnętrz w Bydgoszczy doświadczenia zbieramy inspiracje, identyfikujemy potrzeby i określamy preferowany przez naszych Klientów styl. Dopiero na tej podstawie przygotowujemy wstępne rzuty koncepcyjne układu funkcjonalnego. Akceptacja jednego z przedstawionych wariantów oznacza kolejny etap współpracy, obejmujący stworzenie projektu wykonawczego i wizualizacji 3D.

Czego nie może zabraknąć w dobrym projekcie architektonicznym?

Dobry projekt wykonawczy uwzględnia potrzeby, ale i możliwości Klienta. Często zawiera część opisową oraz rysunkową. Najważniejsze są w nim rysunki techniczne wszystkich instalacji oraz rysunki wykonawcze rozmieszczenia ścian działowych, poszczególnych mebli oraz sprzętów. Projekt precyzuje również ulokowanie punktów oświetleniowych oraz zawiera wytyczne dotyczące ułożenia podłóg, rozłożenia płytek oraz kolorów ścian i sufitów. Obowiązkowo muszą się w nim znaleźć także spisy materiałów i specyfikacji wyposażenia. Cenne informacje znajdą więc w nim zarówno wykonawcy, jak i sami inwestorzy.

Przewiń do góry